У новому КЗпП для українців пропонують встановити двогодинну перерву – з 14:00 до 16:00

Новий Трудовий кодекс України містить норму про двогодинну перерву – з 14:00 до 16:00. Таким чином в нашій країні може виникнути таке поняття як «сієста», повідомляє РБК.

Згідно з новим КЗпП, подовжену перерву можна використовувати для харчування і, за можливості, для сну. Таке нововведення дозволить захистити організм від навантажень і відновити сили.

Варто зазначити, що медики вважають сієсту дуже корисною. Лікарі навіть заохочують до денного сну, але не більше 30 хвилин. Тривалий денний сон може збити біологічний годинник і викликати безсоння вночі.

Також в новому Трудовому кодексі українцям планують збільшити відпустку з 24 до 28 днів.

Як відомо, сієста, тобто відпочинок у найспекотніший час доби, офіційно запроваджена в Іспанії та інших країнах Середземномор’я. Найдовший час на денний сон надають саме іспанським робочим – вони відпочивають з 13:00 до 17:00.

Однак варто зазначити, що, за даними Міжнародного центру праці та сім’ї Іспанії, така організація робочого дня призводить до того, що іспанці сплять менше, ніж інші європейці, через що гірше концентруються на роботі, стають менш продуктивними, з ними трапляється найбільше нещасних випадків.

Для того, щоби розв’язати всі ці проблеми, іспанська влада пропонує перевести годинники на годину назад.

Читайте: Щоденна сієста неймовірно корисна для здоров’я, – вчені

БЕЗ КОМЕНТАРІВ