Після запровадження реформи рівень приватних витрат громадян на охорону здоров’я має становити 24,2% від загальних витрат у країні

У разі ухвалення законодавства щодо реформи охорони здоров’я та переходу на нові стандарти фінансування галузі «страховий внесок» на одну українську родину до 2021 року зросте майже втричі. Такий прогноз зробили у МОЗ. Однак всі розрахунки ґрунтуються на умові, що рівень фінансування охорони здоров’я з Держбюджету зросте до 3,8% ВВП, передає Українська правда.

Якщо зараз українці в середньому на рік отримують лікування на 4580 гривень, то за чотири роки ця сума зросте до 13 тисяч 948 гривень.

Усі розрахунки містяться у фінансово-економічному обґрунтуванні до законопроекту «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».

В основу розрахунків МОЗ заклав прогнозний обсяг витрат на охорону здоров’я за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також приватних платежів населення (неформальних платежів та офіційної співоплати) на період запровадження реформи фінансування галузі (2017-2021 роках).

В планах реформи, зокрема, йдеться про таке:

– перехід на закупівлю медичних послуг через єдиного національного замовника;

– запровадження можливості офіційної співоплати за послуги вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, починаючи з 2019 року;

– запровадження державного гарантованого пакету медичних послуг та лікарських засобів на рівні первинної медичної допомоги – з липня 2017 року;

– на рівні вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги – починаючи з 2019 року.

Запровадження офіційної співоплати за медичні послуги міністерством пропонується розпочати поступово, з поетапним збільшенням частки відповідних надходжень по мірі розширення послуг вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, що надаватимуться за новим принципом.

Згідно з розрахунками МОЗу, частка витрат за рахунок офіційної співоплати досягне 14,3% від загального обсягу витрат галузі у 2021 році.

Завдяки новій моделі фінансування за медичні послуги неформальні платежі суттєво знизяться. Наразі такі платежі становлять близько 51,5% всіх витрат галузі.

МОЗ прогнозує, що після завершення періоду запровадження реформи (до 2021 року) рівень приватних витрат громадян на охорону здоров’я (неформальних та офіційних) становитиме 24,2% від загальних витрат на охорону здоров’я в країні, що відповідає аналогічному показнику в Республіці Польща.

Розрахунки МОЗ ґрунтувалися на умові, що фінансування охорони здоров’я з Держбюджету шляхом закупівлі послуг через єдиного національного замовника буде збільшено впродовж 2017-2020 років з 2,1% ВВП до 3,8% ВВП.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ