1
Участь у виставі взяли Олексій Горбунов і Сергій Лойко, які читали уривки з книги, а також скрипаль Василь Попадюк

Українські телеглядачі зможуть побачити телеверсію постановки «Аеропорт» Сергія Лойка 22 січня о 21:50 на телеканалі «UA:Перший». «Аеропорт» – це історія «кіборгів», які 242 дні утримували донецький аеропорт (ДАП), перетворивши його на символ українського спротиву і боротьби за незалежність. Це історія навіженого геройства і непоправних втрат.

Відомою на весь світ її зробив росіянин, кореспондент американської газети Los Angeles Times Сергій Лойко – він написав роман «Аеропорт», в основу якого лягли особисті враження автора, який був у ДАПі протягом 4-х днів.

Згодом уривки з роману озвучив актор Олексій Горбунов. Презентували ці два CD цілою виставою – на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. За режисерську роботу над постановкою взявся режисер, телеведучий і військовий Євген Степаненко. Участь у виставі взяли Олексій Горбунов і Сергій Лойко, які читали уривки з книги, а також скрипаль Василь Попадюк, гурт Riffmaster, Сашко Положинський та інші музиканти.

За словами режисера постановки Євгена Степаненка, для нього «Аеропорт» – це особиста історія.

«Багатьох людей, яких називають «кіборгами», я знав особисто, і прототипи героїв книги Сергія Лойка для мене не абстрактні, а реальні й близькі люди. Звісно, автор трошки, скажімо так, прикрасив дійсність, оскільки писав роман, а не документальну повість. Але це абсолютно документальні люди й документальні події, які відтворені і в романі, і в аудіокнизі, і, власне, у постановці на сцені театру Франка», – розповідає режисер.

Разом з тим Степаненко переймається, що українці не звикли до героїзму, що їм ця історія видається фальшивою.

«Мені здається, українцям було дивно, що ми реально сильні люди. У березні буде два роки, відколи триває війна, і за цей час було реально багато подій і боїв, у яких українці повноцінно здійснили подвиг, стали героями. Це не перебільшення, а факт. Тому найбільші нерви щодо вистави були з приводу хлопців-військових. Вони свого часу домовилися, що не робитимуть із подій у Донецькому аеропорту піару. Але участь у постановці взяли заради людей, які загинули, щоб цю історію не забували».

Нагадаємо, у 2015 році у Львівському університеті імені Івана Франка кореспондент газети «Лос-Анджелес Таймс» Сергій Лойко презентував свою книгу «Аеропорт». Військовий роман одразу став бестселером. Нещодавно стало відомо, що одна з голлівудських студій хоче її екранізувати.

Як відомо, українська армія  до останнього утримувала ДАП, поки не були зруйновані всі його термінали та диспетчерські вишки. Після цього сили АТО залишили аеропорт Донецька. В ніч на 22 січня 2014 року українські військові, яких за мужність та витривалість у народі прозвали «кіборгами», залишили повністю зруйноване летовище, оборона якого тривала 242 дні.

Читайте: «АД-242»: книгу, написану «кіборгами», презентували у Києві

БЕЗ КОМЕНТАРІВ