Якщо з якогось із питань буде негатив, отримання наступного траншу опиниться під загрозою – експерт

Вимоги Міжнародного валютного фонду  не розходяться з потребами самої України, тому ризики для нас мінімальні. Таку думку висловив керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман, оцінюючи візит місії МВФ до України для узгодження пакету реформ у коментарі Слову і Ділу.

«Україна і МВФ зараз грають на одному боці, інших варіантів у нас практично немає. МВФ насамперед приділятиме увагу трьом питанням. По-перше, ухваленню пенсійної реформи. Другий момент стосується старту в Україні земельної реформи. По-третє, кредитори будуть враховувати, хто стане новим головою Нацбанку», – переконаний фахівець.

За його словами, якщо з якогось із питань буде негатив, то отримання наступного траншу МВФ опиниться під загрозою.

«Нині підтримка пакету реформ – питання переважно політичного характеру. Зокрема, чи достатньо голосів у Президента за проведення пенсійної реформи. Це стосується кожного з трьох пунктів», – підкреслив Найман.

На його думку, Президент і уряд налаштовані на продовження співпраці з МВФ.

«Річ у тім, що українська влада заявила про намір випустити єврооблігації. А їх успішний випуск можливий лише за умови, що Україна залишається в програмі співпраці з МВФ. Тому Порошенко і уряд, швидше за все, робитимуть максимум, щоб за всіма трьома пунктами не вступити в конфлікт з МВФ і провести ці реформи», – стверджує експерт.

«Часу для прийняття умов МВФ залишилося – до літа, не пізніше липня. Потім почнуться канікули, а осінь – за традицією доволі складний для коаліції і вітчизняних політиків час. Тож залишилося півтора місяці, щоб закрити зазначені три питання і уникнути конфлікту з Фондом», – підсумував аналітик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ