Посольство України у США спростувало звинувачення щодо можливої співпраці із Демократичною партією

Україна опинилась у центрі дипломатичного скандалу. У Білому домі зробили заяву, в якій звинуватили посольство України у Вашинґтоні у втручанні у президентські вибори в США. Кандидат на посаду голови ФБР Крістофер Рей вже пообіцяв розібратись у цьому звинуваченні. Про це пише Радіо Свобода.

Так, під час сенатських слухань щодо затвердження нового голови ФБР, Крістофер Рей заявив, що «для України було б неправильно втручатись у наші вибори». Однак, при цьому наголосив на необхідності розібратись в цьому питанні.

У свою чергу,  речниця Білого дому Сара Сандерс заявила журналістам, що «якщо і є якісь докази змови у ході минулих президентських виборів у США, то це – докази змови між Демократичною партією США та урядом України».

На її думку, ця теза заснована на статті «Спроби України саботувати Трампа нашкодили їй самій», оприлюдненій у січні 2017 року виданням «Politico».

Журналіст Кеннет Фоґель, посилаючись на слова колишнього співробітника посольства України у США Андрія Теліженка, заявив, що посольство, буцімто, тісно співпрацювало з Александрою Чалупою, американкою українського походження, тісно пов’язаною із Демократичною партією США, допомагаючи їй збирати викривальні матеріали щодо члена виборчого штабу Трампа Пола Манафорта.

У статті стверджується, що посольство сприяло Чалупі, яка зі свого боку стала важливим джерелом інформації для ЗМІ США та Демократичної партії щодо Манафорта. Як відомо, Манафорту на хвилі повідомлень про буцімто його зв’язки із Росією тощо, довелось залишити посаду у штабі Трампа.

Тим часом посольство України у США спростувало звинувачення щодо можливої співпраці із Демократичною партією. Дипломатична служба також представила і свою позицій щодо контактів з Александрою Чалупою.

«Пані Александра Чалупа, яка згадується у (…) статті, прибула на зустріч до посольства України у складі активістів української громади США з метою ініціювання та проведення низки промоційних та культурних заходів на тему України. У ході подальшої комунікації ніхто із співробітників посольства не здійснював жодних кроків по лінії згаданого опозиційного дослідження», – підкреслили у дипвідомстві.

Там також зазначили, що стаття Фоґеля «загалом містить цілу низку невірної інформації, про що посольство заявило у листі Посла Валерія Чалого, що був опублікований виданням Politico».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ