Різниця між людьми з Криму і Донбасу – у причині втечі від війни?

Переселенці з окупованого Донбасу та анексованого Криму є різними групами, оскільки одні втікали від війни, а інші робили це лише з політичних мотивів. Так висловився журналіст, публіцист і телеведучий Павло Казарін у коментарі Обозревателю.

«Знаєте, у чому різниця між переселенцями з Луганська, Донецька та переселенцями з Криму? Коли донецькі та луганські зустрічаються за столиком у кафе, вони завжди промацують один одного запитаннями: ти «укроп» чи «ватник»? З Донецька та Луганська їхали не за політичними мотивами, а за мотивами особистої безпеки, тому що війна йшла. З «градами», артобстрілами та танками. Тому люди їхали там до Вінниці, Житомира, Києва, Одеси не тому, що вони були проукраїнські налаштованими, а тому, що у них там рідня є або якийсь альтернативний «аеродром», де можна кинути якір», – підкреслив Казарін.

За його словами, серед переселенців з Криму важко зустріти проросійських елементів.

«Із Криму їхали на материк люди тільки з політичних мотивів, тому що в Криму не було воєнних дій, і проросійськи налаштованому кримчанину на українському материку робити нічого. Для нас прописка – це як маркер ідентичності. У нас немає сенсу один одного перевіряти запитаннями, бо проросійських кримчан на українському материку немає. Їм не було потреби їхати, тому що не було порушення контуру безпеки, не було військових дій, умовно кажучи, «Гіві» і «Мотороли» якогось», – зауважує журналіст.

Також, за його словами, від війни з Донбасу бігли люди з різними поглядами. «Багато хто в Криму вважали за краще піти під радари та жити не стикаючись з державою, тому що там можна жити мирним життям, не стикаючись із державою. А жити в Луганську мирним життям, не стикаючись з бойовиками дещо складніше. Тому я повторюю: переселенці з Донецька та Луганська і переселенці з Криму – це все-таки дві різні переселенські групи».

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.