Генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський каже, що на кожній доставці компанія втрачає 19 гривень

Співробітники «Укрпошти» більше не розноситимуть пенсії з початку 2019 року. Про це в інтерв’ю Урядовому кур’єру повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський.

«Доставка пенсій – досить гостре питання, від якого залежить формат подальшої роботи компанії. По суті, це питання, залишиться в «Укрпошті» 11,5 тисячі відділень чи 4,3 тисячі», – зазначив він.

За словами Смілянського, на сьогодні 45% українських пенсіонерів отримують пенсії саме через «Укрпошту».

«Ми доставляємо тим, хто за станом здоров’я не може прийти у поштове чи банківське відділення, живе в сільській місцевості, де немає нічого, крім пошти. Мережа банківських офісів скорочується. 2017-го було закрито 827 філій банків, цього року – вже понад 700. Причина – економічно не вигідно працювати в селах. Відділення «Укрпошти» – не виняток. У середньому кожне з них щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості – доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», – пояснив керманич компанії.

Щоб уникнути такої ситуації, ще торік у листопаді міністерства інфраструктури та економічного розвитку і торгівлі погодили новий тариф і звернулися по погодження до Міністерства соціальної політики й Пенсійного фонду.

«Відтоді нічого не змінилося: 17 наших звернень досі без відповіді. Тариф залишається незмінним з 2004 року, ми надаємо послугу за тарифами 14-річної давнини», – додав глава компанії та повідомив, що з 1 листопада буде запроваджено антикризовий план.

Це означає, що «Укрпошта» змушена буде оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій. На частину персоналу чекає звільнення.

«З 1 січня 2019 року не будемо доставляти пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину адміністративного і виробничого персоналу», – повідомив Смілянський.

Він додав, що «Укрпошта» зосередиться на побудові поштово-логістичного та фінансового бізнесу в містах, а також там, де це доцільно і вигідно. Універсальні послуги, як і раніше, надаватимуть по всій країні.