Згідно з даними росЗМІ, заборону на пасажирські перевезення запровадять з 1 липня 2017 року

ПАТ «Укрзалізниця» спростувала припущення російських ЗМІ про припинення пасажирського залізничного сполучення з Росією. Про це інформує Українська правда з посиланням на прес-службу «УЗ».

Співробітник ПАТ уточнив, що наразі подібна ідея не розглядається, а квитки на поїзди до Росії є в продажу.

Раніше російський «Коммерсант» повідомив, що Україна нібито готується до повної заборони на залізничне сполучення з РФ. Українські співрозмовники «Ъ» стверджували, що таке рішення «активно лобіюють» секретар РНБО Олександр Турчинов і голова Верховної Ради Андрій Парубій.

За інформацією видання, заборону на пасажирські перевезення запровадять з 1 липня 2017 року. Це рішення буде обумовлено тим, що російська залізниця продовжує відправляти поїзди в підконтрольні сепаратистам райони Донецької та Луганської областей.

Як відомо, вантажні перевезення було скасовано ще минулого тижня рішенням Ради національної безпеки й оборони – одночасно із забороною російських соцмереж та інших ресурсів, компаній і осіб.

Колишній екс-замміністра транспорту Олександр Кава розповів виданню, що зараз пасажиропотік з Росією вже скоротився більш ніж на 60 відсотків, але все одно становить майже 2 мільйони осіб на рік.

Також, за даними «Коммерсанта», до заборони на пасажирські перевезення вже готується білоруська авіакомпанія «Белавіа», яка веде переговори про збільшення рейсів з Москви до Києва через Мінськ.

Нагадаємо, ВАТ «Федеральна пасажирська компанія» (дочірнє товариство РЖД) з 14 грудня 2014 року на рік скасувало свої потяги до України та ще декількох країн СНД через «низьку рентабельність». Досі залізничне сполучення так і не поновлено.

А з 25 жовтня 2015 року було припинено й авіасполучення між Україною та Росією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ