В «Укрзалізниці» планують укотре підняти тарифи, називаючи це «реформами»

Реалізація плану «Укрзалізниці» вчергове підняти тарифи на вантажні перевезення, який зустрів запеклий опір промисловців, вдарить по всій економіці країни. Про це ідеться в матеріалі видання Ділова столиця.

Керівництво залізничної компанії хоче в черговий раз залізти в кишеню промисловим підприємствам. Згідно з оприлюдненим проектом фінансового плану «Укрзалізниці» на поточний рік вже з червня планується підняти тарифи на вантажні залізничні перевезення на 22,5%.

«Програму реконструкції на залізниці вартістю понад 20 млрд грн «Укрзалізниця» планує здійснити тільки за рахунок підвищення тарифів для промисловості, відмовившись від економії та пошуку внутрішніх резервів», – зазначають автори.

Також підкреслюється, що зростання тарифів відбувається на тлі зниження української економіки і промисловості.

«Українська економіка переживає нелегкі часи. За даними статистики Держслужби, індекс промислового виробництва в першому кварталі 2017 року склав 99,3% від рівня аналогічного показника 2016 році. При цьому промислове виробництво падало протягом трьох місяців поспіль. Падіння спостерігається практично у всіх галузях економіки», – йдеться у публікацій.

Незважаючи на такий стан справ, монополіст не відмовляється від плану значно підняти тарифи. При цьому розподіляти отримані кошти, монополіст буде на свій розсуд.

«Зібрані з промислових підприємств додаткові кошти «Укрзалізниця» також збирається направити на збільшення фінансування абсолютно невиправданих статей витрат. Наприклад, адміністративні витрати 2017 року планується збільшити вдвічі – до 1,7 млрд грн, витрати на юридичні послуги – майже в дев’ять разів, до 70 млн грн», – резюмували оглядачі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ