У компанії заявили, що нинішні тарифи є економічно необґрунтованими

У 2019 році «Укрзалізниця» планує на чверть підняти вартість тарифів на перевезення пасажирів залізничним транспортом. Водночас у компанії запевняють: щоби зробити перевезення беззбитковими, вартість квитків потрібно підвищити понад удвічі, а тарифи на перевезення багажу – майже у 3,5 разу. Про це інформує Радіо Свобода.

«Зміна тарифів на пасажирські залізничні перевезення закладена в кількісні припущення прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019 рік і передбачена в розмірі 25%», – йдеться у відповіді «УЗ» на запит видання.

«Укрзалізниця» готує пропозицію до Міністерства інфраструктури України провести індексацію тарифів на перевезення пасажирів у два етапи: з 1 квітня – на 12% і з 1 жовтня – на 12%», – уточнили у компанії.

Якщо міністерство й інші причетні органи виконавчої влади підтвердять таку пропозицію, тарифи проіндексують у всіх категоріях поїздів і вагонів (крім вагонів першого класу поїздів «Інтерсіті+»), що курсують територією України.

Крім того, з 1 квітня 2019 року індексується рівень тарифів на перевезення багажу і вантажобагажу на 25%.

«Залізничний транспорт несе значне соціальне навантаження через здійснення пасажирських перевезень за тарифами, нижчими від економічно обґрунтованого рівня більш ніж у два рази, а також від перевезень пільгових категорій громадян, визначених чинним законодавством України», – заявляють у компанії.

Нагадаємо, у 2018 році «Укрзалізниця» двічі підвищувала тарифи на пасажирські перевезення – у травні і в жовтні. Загалом поїздки подорожчали приблизно на чверть.

З 15 січня 2019 року «Укрзалізниця» ввела нові ціни на постільну білизну й оплату за напої.