Сума контракту становить 85 мільйонів гривень

АТ «Укрзалізниця» закупить російські запчастини автогальмівного обладнання вантажних вагонів на 85 мільйонів гривень. Водночас українські підприємства, які продають аналогічні комплектувальні вдвічі дешевше, в тендер не потрапили. Про це пише видання Залізниця без корупції.

За результатами тендерів «Укрзалізниця» має намір укласти низку угод з ТОВ «Техноекотрейдінг» на поставку запчастин для вантажних вагонів на суму 85 мільйонів гривень.

За інформацією видання, закупівля комплектувальних розподільника повітря вагонного №483 здійсниться на основі 22 договорів. У всіх цих тендерах брали участь лише дві компанії – ТОВ «Глорія-Трейд» і ТОВ «Техноекотрейдінг», які торгують продукцією російського АТ МТЗ «Трансмаш». Фірми не торгувалися, і у всіх аукціонах «Глорія-Трейд» поступилася без торгів.

Торік потрапити в тендер поставок для «Укрзалізниці» намагався ДП Харківський механічний завод ФЕД, який належить до підприємств «Укроборонпрому». Він торгує аналогічними запчастинами українського виробництва за ціною, вдвічі нижчою від російської. Завод виграв два тендери на суму 7 мільйонів гривень кожен, але вони так і не закінчилися підписанням договору. «Укрзалізниця» заявила тоді, що тендери завершилися в кінці року, і вона не захотіла продовжувати термін виконання договору на наступний рік.

Переможець тендерів «Техноекотрейдінг» отримав контрактів від «Укрзалізниці» на 700 мільйонів гривень, хоча там працює тільки два співробітники, а саме підприємство фігурує в декількох кримінальних провадженнях.