Експлуатація в Україні німецьких вживаних дизель-поїздів може бути небезпечною

ПАТ «Укрзалізниця» відмовилася від ідеї закуповувати для експлуатації в Україні німецькі вживані приміські поїзди. Про це повідомив в.о. голови правління «УЗ» Євген Кравцов, передає delo.ua.

«Ми аналізували питання, пов’язане із закупівлею німецьких вживаних електричок. Якщо говорити конкретно, дизель-поїздів. Постало питання економічної доцільності: за нашими оцінками, це (переобладнання електричок під колію шириною 1520 мм, – ред.) виходить мінімум не дешевше, ніж капітальний ремонт нашого рухомого складу», – повідомив Кравцов.

Крім того, за його словами, експлуатація в Україні німецьких вживаних дизель-поїздів небезпечна.

«Друге – питання безпеки. Це пов’язано з тим, що при використанні цих поїздів на наших традиційних платформах велика відстань між поїздом і платформою. Це може привести до неприємних наслідків при масовому використанні цього транспорту», – зазначив Кравцов.

Нагадаємо, пріоритетним напрямком отримання вживаного рухомого складу з Німеччини для приміських пасажирських перевезень була можливість зробити це безкоштовно. Однією з моделей німецьких поїздів, які розглядали для роботи в Україні, є DB-Baureihe 628.

Довідка: Baureihe 628 – серія дизельних багатоцільових поїздів компанії Deutsche Bahn, які можна використовувати як у двовагонній комплектації, так і в складі кількох вагонів.

Частина рухомого складу перебуває на консервації, але багато одиниць ще використовують на неелектрифікованих ділянках німецької залізниці.