Археологи дійшли до найцікавішого періоду – ХІІ століття. На цьому розкопки припинилися

Попри заяви столичної влади про забезпечення фінансування розкопок на Поштовій площі у Києві та запевнення мера Віталія Кличка у необхідності збереження артефактів, наразі гроші на проведення археологічних досліджень закінчилися, а науковці навіть не можуть перенести тисячолітні знахідки в безпечне місце. Таким чином, артефакти ризикують бути похованими під бетоном, на якому виросте торговельний центр. Про це повідомляє Громадське.

Археолог Максим Вакулюк, під керівництвом якого розкопки тривають упродовж 2,5 року, розповів, що команді вдалося заглибитися на 5 метрів. Разом з колегами Вакулюк знайшов тут низку артефактів. Спочатку XV – XVIII століть, потім дісталися до XII – XIII. Серед знахідок княжі печатки, зброя, прикраси, насіння, рештки тварин та навіть людей.

Цікаві об’єкти науковці прикрили поліетиленом та поставили позначки, куди не можна заходити. Однак, попри це, будівельники торговельного центру скидають сюди сміття.

Археолог розповів, що на частині розкопок один з археологів довго працював «зубочистками та щіточками все вичищав», встиг зробити телефоном кілька знімків, але одного дня з отворів нагорі полилася вода і все залила.

Археологічні дослідження стартували у 2014 році, але нині грошей на них немає

У березні 2017 року розкопки на Поштовій площі взагалі зупинилися.

«Дійшли до найцікавішого періоду – ХІІ століття і на цьому все закінчилося. Тепер тут усе припало пилом (…), не так мають виглядати розкопки», – додав фахівець.

Відповідно до законодавства, перед будівництвом в історичній частині міста необхідно провести розкопки, оплачувати які повинен інвестор.

Археологічні дослідження стартували у 2014 році, але нині грошей на них немає. За лютий і березень цього року археологи зарплати не отримали, тому роботу були змушені припинити.

Археологи переконані, що інвесторові розкопки не вигідні

Журналісти спробували знайти компанію «Хенсфорд-Україна» та запитати, коли ж археологи зможуть продовжити роботу, однак за адресами і телефонами, вказаними в єдиному держреєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, компанію не знайшли.

Тим часом майже 1000-річну вулицю вже пошкодило будівництво. Незважаючи на роботу археологів, будівельники встановили тут опори, які тримають на собі бетонну плиту – стелю майбутнього торгового центру.

Археологи переконані, що інвесторові розкопки не вигідні. Мовляв, забудовник провів власну експертизу та зробив висновок: якщо заглиблюватися далі, верхня плита може не витримати. Щоб цього уникнути, частину території збираються залити бетоном.

За таких умов продовжувати розкопки буде фактично неможливо.

Як відомо, кияни зареєстрували петицію, в якій вимагають врятувати артефакти на Поштовій. Ініціатива набрала 10 тисяч голосів – тепер її має розглянути Київрада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ