Архієпископ Євстратій Зоря заявив, що серед народних обранців «не всі є християнами і не всі є віруючими»

В Українській православній церкві Київського патріархату не схвалюють законодавчу ініціативу народних депутатів читати молитву «Отче наш» на початку пленарних засідань парламенту. Про це сказав глава Інформаційного управління Київської патріархії, архієпископ Євстратій Зоря, передає Обозреватель.

«Молитися – покликання і обов’язок кожного вірянина, і молитва «Отче наш» є спільною для всіх християн – православних, католиків та протестантів. Але серед народних депутатів України не всі є християнами і не всі є віруючими, тому навряд чи вони будуть молитися в цей час», – пояснив речник УПЦ КП.

«Тож не хотілось, щоби через добрі спонукання ми отримали чергову хвилю антицерковної та антирелігійної критики з приводу цієї законодавчої ініціативи», – додав він.

Водночас Євстратій Зоря висловив думку, що «було б краще продовжити і розширити ту традицію, яка вже склалася у Верховній Раді, коли депутати-християни збираються для молитви та духовних розмірковувань, але це є цілком добровільне і не потребує припису закону».

Нагадаємо, 13 липня низка народних депутатів зареєструвала законопроект, згідно з яким пропонується у Верховній Раді читати молитву «Отче наш» після відкриття пленарних засідань.