Перша леді очолила Український культурний фонд у січні 2018 року

Кабінет Міністрів включив Український культурний фонд, який очолює дружина президента Петра Порошенка Марина, до списку установ, що фінансуються з Державного бюджету. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 13 червня, передають Українські Новини.

Постанова була розроблена Міністерством культури. Документом передбачається, що Український культурний фонд увійде до списку установ сфери культури і мистецтв, витрати яких здійснюються Державним бюджетом, тоді як раніше його фінансування координував Мінкульт.

За даними міністерства, реалізація рішення не потребує додаткових витрат з Держбюджету.

Український культурний фонд є бюджетною установою, який сприяє національно-культурному розвитку України та реалізує державну політику у сфері культури та мистецтв.

Нагадаємо, 19 січня 2018 року перша леді очолила Український культурний фонд. ЗМІ писали, що Марину Порошенко на посаду призначив Євген Нищук – міністр культури України і частий гість Адміністрації президента України. Він наголосив, що за її кандидатуру одностайно проголосували всі члени наглядової ради фонду.

За словами Нищука, голова та члени наглядової ради фонду працюватимуть без зарплатні, на громадських засадах.

Водночас, у юридичному управлінні ВР під час ухвалення закону зазначали: «Фонд є бюджетною установою, а тому, виходячи з вимог Бюджетного кодексу, його керівник є посадовою особою, наділеною правами та обов’язками з управління бюджетними коштами. Отже, така особа не може здійснювати свою діяльність на громадських засадах без оформлення трудових відносин».

Окрім того, журналісти виявили порушення процедури під час призначення голови фонду. За законом «Про український культурний фонд», члени наглядової ради можуть висувати три кандидатури на голову установи, але в цьому випадку була запропонована лише одна – Марина Порошенко.

Цього року фонд має розподілили на культурні події та заходи 207,5 мільйонів бюджетних гривень.

Читайте: Як Марина Порошенко отримала диплом із мистецтвознавства (розслідування)