утеплення будинків
Яценюк закликав населення брати пільгові кредити на утеплення житла

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав громадян України зайнятися утепленням будинків. Про це він заявив під час щонедільних «10 хвилин з прем’єр-міністром», відеозапис яких розміщено на офіційній сторінці голови уряду у Facebook.

«Треба утеплити будинок. Для цього Ви можете прийти в «Ощадний банк» або в «Укргазбанк» і отримати кредит. На утеплення будинку компенсація буде 30%. Ви отримали кредит, держава Вам одразу компенсувала 30% на те, щоби поміняти вікна, щоби зробити Ваш будинок тепліше, і, відповідно, Ви будете менше використовувати енергії й менше платити по рахунку за житлово-комунальні послуги», – розповів Яценюк.

Він також розповів, як вчинити в цьому випадку жителям багатоквартирних будинків. Прем’єр закликав їх створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) і також звернутися в «Ощадбанк». «Держава компенсує 40% на утеплення вашого багатоквартирного будинку», – сказав Яценюк.

Він також зазначив, що ті люди, кому призначено субсидії, отримують 70-відсоткову компенсацію на придбання котла або матеріалів для утеплення. Прем’єр також додав, що органи місцевої влади займаються компенсацією відсотків за кредитами для тих, хто вирішив поміняти котел або утеплити будинок. За його словами, низка міст (наприклад, Львів) пішла назустріч уряду та погодилася компенсувати відсотки по таких кредитах.

Як зазначають експерти, через складну ситуацію у вітчизняному ПЕК, взимку 2015-2016 років українців знову чекають «віялові» відімкнення електроенергії та проблеми з опаленням. Уряд вже зараз говорить про щонайменше двогодинні щоденні паузи з постачанням електрики у житловий сектор й пропонує знизити санітарну норму опалення житлових приміщень з +18 градусів тепла до +16.

При цьому аналітики та урядовці солідарні у тому, що така ситуація зумовлена політично вмотивованою завищеною ціною на газ з Росії й загарбанням потужних українських вугільних шахт російсько-терористичними військами, що зумовило фактичну відсутність необхідних для початку опалювального сезону запасів вугілля. Профільний міністр Володимир Демчишин також заявляє про саботаж з боку підприємств Ріната Ахметова, однак, там з подібними звинуваченнями не погоджуються.

Палива не вистачає й на поточні потреби. На початку серпня вперше після Другої світової війни зупинилися Придніпровська та Зміївська ТЕС.

Читайте: Уряд уже готується до опалювального сезону – школярам можуть подовжити зимові канікули

Інформаційний Акцент