Розенко запевнив, що уряд не друкуватиме гроші заради підвищення пенсій

Кабінет Міністрів України ніколи не піде на друкування грошей заради підняття пенсійних виплат для населення. Про це в інтерв’ю Обозревателю заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

«Найголовніше, щоб це (кошти на осучаснення пенсійних виплат для українців – ред.) був не інфляційний ресурс. Ми ніколи не підемо на друкування грошей заради підняття пенсій. Уряд не друкуватиме фантики і роздавати їх людям, щоб послабити гривню і підняти ціни в Україні», – пообіцяв Розенко.

За його словами, у дотаціях Пенсійного фонду, які визначені цього року у розмірі 140 млрд грн, кошти на осучаснення пенсій не були передбачені, тож уряд шукає додаткові ресурси для здійснення цього кроку.

На переконання урядовця, владі вдасться знайти різні джерела, різні механізми фінансування.

«Найголовніший ресурс – це зростання економіки, легалізація заробітних плат, в тому числі в результаті прийняття рішення про збільшення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати вдвічі. Це теж має абсолютно позитивний ефект для Пенсійного фонду…», – підкреслив віце-прем’єр.

«У нас вже сьогодні є додатковий ресурс – 3-4 млрд понадпланових надходжень до Пенсійного фонду. Якщо тенденції легалізації заробітних плат, підвищення заробітних плат збережуться, а найголовніше – збережуться темпи зростання економіки України, цифра в 11 млрд вже стане не такою захмарною», – запевнив високопосадовець.

Щодо пенсійної реформи, то, на його думку, має відбутися всеукраїнська дискусія на цю тему: «Без широкого обговорення пенсійної реформи і залучення всього суспільства ухвалити в парламенті її буде неможливо».

Читайте: Розенко про ФОПи: Такого хаосу нема ніде у світі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ