Північний Рейн-Вестфалія закликає припинити дію безвізового режиму через наплив шукачів притулку з Грузії

Не минуло й року з моменту запровадження безвізового режиму для Грузії, як уряд німецької землі Північний Рейн-Вестфалія закликав скасувати дію «безвізу» через те, що різко зросла кількість шукачів притулку з цієї країни. Крім того, дехто з них вчиняє в Німеччині правопорушення, очікуючи на рішення про відмову в притулку. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Міністр з питань інтеграції землі Йоахім Штамп написав відповідного листа виконувачу обов’язків міністра внутрішніх справ Німеччини Томасу де Мезьєру.

У листі повідомляється, що кількість шукачів притулку з Грузії різко зросла, частина цих людей займається «кримінальною діяльністю». У листі Штамп закликав де Мезьєра вжити заходів на європейському рівні з метою припинення «безвізу» для Грузії.

Федеральне міністерство внутрішніх справ визнало, що різке зростання кількості шукачів притулку з Грузії є проблемою.

«Вживаються відповідні заходи», – йдеться у відповіді Берліна.

У листі Штамп зазначив, що в Німеччині минулого року кількість шукачів притулку з грузинськими паспортами зросла з 170 до 743 осіб на місяць. При цьому, як повідомляє Федеральне управління з кримінальних справ, дехто із шукачів притулку використовує час розгляду їхніх заяв для здійснення «кримінальної діяльності» на території Німеччини.

Водночас міністр закордонних справ Грузії Міхеіл Джанелідзе 10 лютого зазначив, що уряд країни серйозно сприймає занепокоєння країн-членів ЄС. За його словами, поки немає умов для призупинення візової лібералізації, однак необхідно, щоби «громадяни Грузії звернули увагу на низку правил та не порушували їх».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Рада ЄС 27 лютого 2017 року остаточно затвердила безвізовий режим для громадян Грузії.

1 березня у Брюсселі відбулася церемонія підписання рішення про скасування Європейським Союзом віз для громадян Грузії.

28 березня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Грузією та країнами Євросоюзу.