Летовище «Антонов» створить здорову конкуренцію на ринку, переконаний Гройсман

Скасування будь-яких монополій в «Борисполі», залучення нових авіаперевізників та зниження вартості квитків для українських пасажирів – це три завдання, які наразі має вирішити Україна. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Урядовий портал.

За його словами, в цьому контексті аеропорт «Гостомель» має стати саме тим рішенням, яке дозволить подолати монополію «Борисполя», створивши таким чином здорову конкуренцію на ринку.

Гройсман вважає, що «Гостомель» потрібно перетворити на базовий аеропорт для всіх лоукостерів в Україні, зокрема й ірландського перевізника Ryanair.

За підсумками наради у Гройсмана вирішили, що у найближчий рік в якості тимчасового рішення лоукости будуть допущені до аеропортів «Бориспіль» або «Київ» (Жуляни) строком на один рік, а за цей час летовище «Гостомель» модернізують до відповідних стандартів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що впродовж наступних кількох тижнів мають завершитися перемовини між Україною та ірландським лоукостером Ryanair.

Раніше компанія Ryanair не погодилася літати лише до міжнародного аеропорту «Львів». Хоча летовищу в місті Лева вдалося знайти компроміс із лоукостером та підписати контракт, польоти не стартують, поки не буде договору з «Борисполем».

Нагадаємо, 10 липня компанія Ryanair оголосила про скасування свого запланованого виходу на ринок України після того, як аеропорт «Бориспіль» порушив угоду, що її досягнули в березні цього року в Мінінфраструктури з посадовими особами летовища та його нинішнім гендиректором Рябікіним.

Комерційний директор Ryanair Девід О’Брайен заявив, що Україна «не є достатньо зрілим або надійним місцем для інвестицій потужного авіафлоту Ryanair». При цьому він висловив жаль, що аеропорт Львова став жертвою рішення «Борисполя».

Довідка: Міжнародний аеропорт «Бориспіль» забезпечує понад 68% пасажирських авіаперевезень України, є єдиним аеропортом в країні, в якому обслуговують далекомагістральні рейси. З цього летовища понад 50 авіакомпаній здійснюють регулярне сполучення на понад 100 маршрутах по всьому світу.

«Антонов» – міжнародний аеропорт, розташований в 25 км на північний захід від Києва, в 2 км від смт. Гостомель. Аеродром обслуговує як цивільну (авіакомпанія «Авіалінії Антонова»), так і експериментальну авіацію (тут проводять випробування літаків, що випускає і ремонтує АНТК ім. Антонова). До початку 2000-х років мав назву «Гостомель». На аеродромі базуються найбільші в світі транспортні літаки Ан-225 і АН-124-100, що належать авіакомпанії Antonov Airlines.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ