Уряд скоротив держзамовлення на менеджерів та юристів

Цьогоріч уперше збільшено обсяги держзамовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності

2017 року кількість абітурієнтів, які навчатимуться за державний кошт, буде на 17,5% меншою у порівнянні з минулим роком. Це переважно пов’язано з тим, що цього року вперше не буде набору на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст». Відповідна інформація оприлюднена на сайті Міністерства освіти та науки України.

Скорочення обсягів державного замовлення стосуватиметься передусім спеціальностей гуманітарного, соціального і правничого профілів, зокрема «Управління та адміністрування», «Право», «Соціальні та поведінкові науки», «Економіка», «Міжнародне право», «Туризм», «Готельно-ресторанна справа».

Варто зазначити, що цього року вперше збільшені обсяги державного замовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності. Зокрема, «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Математика», «Мікро- та наносистемна техніка», «Біотехнології та біоінженерія», «Атомна енергетика», «Агрономія», «Захист і карантин рослин», «Лісове господарство».

Зменшення обсягів держзамовлення також відбулося через скорочення кількості випускників 11 класів на 4,3%.

У цілому, 54% цьогорічних випускників шкіл матимуть можливість навчатися у ВНЗ за державний кошт. За освітньо-кваліфікаційним рівнем (ОКР) «молодший спеціаліст» обсяг держзамовлення становить 57 175 місць, «бакалавр» – 82 146 місць, «магістр» – 62 231 місце.

Держава спрямує кошти на підготовку 212 тис. 373 фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у ВНЗ та наукових установах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ