Цьогоріч уперше збільшено обсяги держзамовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності

2017 року кількість абітурієнтів, які навчатимуться за державний кошт, буде на 17,5% меншою у порівнянні з минулим роком. Це переважно пов’язано з тим, що цього року вперше не буде набору на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст». Відповідна інформація оприлюднена на сайті Міністерства освіти та науки України.

Скорочення обсягів державного замовлення стосуватиметься передусім спеціальностей гуманітарного, соціального і правничого профілів, зокрема «Управління та адміністрування», «Право», «Соціальні та поведінкові науки», «Економіка», «Міжнародне право», «Туризм», «Готельно-ресторанна справа».

Варто зазначити, що цього року вперше збільшені обсяги державного замовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності. Зокрема, «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Математика», «Мікро- та наносистемна техніка», «Біотехнології та біоінженерія», «Атомна енергетика», «Агрономія», «Захист і карантин рослин», «Лісове господарство».

Зменшення обсягів держзамовлення також відбулося через скорочення кількості випускників 11 класів на 4,3%.

У цілому, 54% цьогорічних випускників шкіл матимуть можливість навчатися у ВНЗ за державний кошт. За освітньо-кваліфікаційним рівнем (ОКР) «молодший спеціаліст» обсяг держзамовлення становить 57 175 місць, «бакалавр» – 82 146 місць, «магістр» – 62 231 місце.

Держава спрямує кошти на підготовку 212 тис. 373 фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у ВНЗ та наукових установах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ