Гройсман закликав активістів, які блокують залізничні перевезення з непідконтрольних територій Донбасу, пускати вугілля

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет міністрів України запровадив надзвичайні заходи у сфері енергетикипередає ВВС.

У середу уряд ухвалив розпорядження «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії».

У свою чергу, прем’єр Володимир Гройсман закликав активістів, які блокують залізничні перевезення з непідконтрольних територій Донбасу, пускати вугілля.

«Я вважаю, що блокада вугілля  – це злочин. Принаймні що стосується вугілля, про інше не берусь судити (…) Все інше, будь ласка, блокуйте, контролюйте, боріться з контрабандою і в цьому питанні можете на мене розраховувати»,  – зазначив очільник Кабміну.

За словами віце-прем’єра Геннадія Зубка, в найбільших промислових областях (Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська і Чернігівська) антикризові штаби провели засідання для узгодження надзвичайних енергетичних заходів, які будуть запроваджені.

Вже у четвер мають оприлюднити відповідні рекомендації для забезпечення зменшення споживання електрики в пікові години.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, запровадити надзвичаний стан в енергетиці раніше запропонували «Укренерго» і Міненерго. Пропозицію пояснювали зупинкою постачання антрациту з неконтрольованих територій Донбасу. За даними «Укренерго», нинішніх запасів антрациту на теплоелектростанціях вистачить для стабільної роботи енергосистеми менш ніж на 40 діб.

Згідно з повідомленням на сайті уряду, відключення електроенергії можливі в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.

26 грудня 2016 року добровольці оголосили про блокаду тимчасово окупованих територій Донбасу. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Одним з організаторів блокади є Анатолій Винорогодський, участь у блокаді також беруть народні депутати, зокрема Семен Семенченко, Володимир Парасюк та Тарас Пастух.

Як відомо, українські ТЕС історично обладнані під використання вугілля групи «А» – антрациту із шахт, які від початку конфлікту на Донбасі опинилися під контролем самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Експерти пропонують розв’язати проблему за рахунок модернізації ТЕС, аби вони могли працювати на газовому вугіллі. Його вдосталь на шахтах у Західній Україні, а також у Польщі. Проте оцінки того, скільки коштуватиме така модернізація і скільки на неї потрібно часу, різняться.