У розробленому порядку передбачено механізм контролю за участю зацікавлених відомств і громадськості

Кабінет Міністрів України затвердив порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції. Він передбачає створення Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва, що виконуватиме контрольні функції. Відповідне рішення ухвалили 1 березня члени уряду на засіданні, передає УНН.

«Порядок забезпечить переміщення, а не торгівлю, в межах підприємств, які забезпечують економічне зростання. Далі ті, які не мають іншої альтернативи в сучасних умовах, і ті, хто працює винятково у правовому полі України», – розповів міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Він наголосив, що у розробленому порядку переміщення товарів передбачений механізм контролю за участю усіх зацікавлених відомств і громадськості.

«Хочу звернути увагу, що порядком передбачена така інституція як Об’єданий центр цивільно-військового співробітництва. Це група представників ЗСУ, МВС, Національної гвардії, ДПСУ, ДФС, військово-цивільних адміністрацій, громадських організацій, органів місцевого самоврядування для реагування на загрози, виникнення гуманітарної кризи, відновлення законності та правопорядку і районах проведення АТО», – уточнив він.

За словами Черниша, від переміщення товарів залежать такі галузі: гірничо-збагачувальна, вугледобувна, енергогенерувальна і металургійна.

У свою чергу, представник СБУ Геннадій Кузнецов зазначив, що положення порядку поширюється на фізичних осіб і суб’єктів господарювання, які здійснюють переміщення.

«Суб’єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію та з неконтрольованої товари за винятком харчових продуктів у складі гуманітарних вантажів, лікарських засобів у складі гумвантажів, товарів та продукції, зокрема, тих, що забезпечують функціювання та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі, металургійної, гірничо-збагачувальної, вугледобувної та енергетичної галузі, об’єктів критичної інфраструктури», – повідомив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше міністр МВС Арсен Аваков заявив, що хоче силами МВС розігнати блокаду Донбасу. Для цього він просить в Антитерористичного центру та Кабміну надання відповідних повноважень. На його думку, «лібералізм» Кабміну і переговори з учасниками акції ні до чого не призводять.

Як відомо, вже майже місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України. Внаслідок цього не надходить вугілля із зони АТО, що є необхідним для роботи електростанцій та підприємств металургії, продукція яких є найбільшою статтею українського експорту.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. 17 лютого вони набули чинності.

16 лютого у так званому штабі блокади торгівлі з окупантами заявили про намір продовжити блокування на Донбасі.

28 лютого в «штабі блокади» відмовилися від переговорів з урядом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ