За словами Омеляна, важливо знайти особливу формулу, яка відповідатиме інтересам України та авіакомпанії

Упродовж наступних кількох тижнів мають завершитися перемовини між Україною та ірландським лоукостером Ryanair. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє РБК-Україна

За його словами, наразі необхідність відновити і успішно завершити переговори з Ryanair підтримують президент, прем’єр-міністр, Мінінфраструктури та аеропорт «Бориспіль».

«Для завершення переговорів потрібно кілька тижнів – це максимум. І я б дуже хотів, щоби початок польотів зі Львова і Києва було анонсовано в вересні», – уточнив Омелян.

За його словами, під час перемовин важливо знайти особливу формулу, яка відповідатиме як інтересам України, так і інтересам авіакомпанії, щоби це була плідна співпраця.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, компанія Ryanair не погодилася літати лише до міжнародного аеропорту «Львів». Хоча летовищу в місті Лева вдалося знайти компроміс із лоукостером та підписати контракт, польоти не стартують, поки не буде договору з «Борисполем».

Нагадаємо, 10 липня компанія Ryanair оголосила про скасування свого запланованого виходу на ринок України після того, як аеропорт «Бориспіль» порушив угоду, що її досягнули в березні цього року в Мінінфраструктури з посадовими особами летовища та його нинішнім гендиректором Рябікіним.

Комерційний директор Ryanair Девід О’Брайен заявив, що Україна «не є достатньо зрілим або надійним місцем для інвестицій потужного авіафлоту Ryanair». При цьому він висловив жаль, що аеропорт Львова став жертвою рішення «Борисполя».

Своєю чергою, директор українського летовища Павло Рябікін заявив, що «Бориспіль» не може врахувати всі вимоги компанії Ryanair, бо вони коштуватимуть аеропорту 2 мільярди збитків на рік. Ryanair просив безкоштовну аеронавігацію, стійки реєстрації, стоянки таксі, площі під рекламу, офіси продажу квитків, вимоги про 60 днів кредитування з боку аеропорту і виплату 35% прибутку від діяльності магазинів безмитної торгівлі (duty free), закріплення пасажирського збору в сумі 7,5 дол. на п’ять років.

Голова Кабміну Володимир Гройсман обіцяв, що Україна спробує відновити переговори з авіаперевізником про польоти до України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ