Онищенко намагався довести, що перебував за межами України, бо «брав участь у змаганнях»

Верховний Суд визнав правомірною відмову Центрвиборчкому в реєстрації кандидата в народні депутати Олександра Онищенка, якого підозрюють у масштабних розкраданнях. Причина – недотримання вимоги закону про проживання в Україні. Про це йдеться у повідомленні Суду.

Згідно з українським законодавством, кандидат у народні депутати має проживати на території України впродовж останніх п’яти років. Особу вважають такою, що проживає на території України, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів.

Онищенко намагався через суд довести, що має право балотуватися, та стверджував, що перебував за межами України, бо «брав участь у змаганнях».

Однак суд з’ясував, що в листі ГО «Всеукраїнська федерація кінного спорту України» немає відомостей про найменування змагань, місця і дати їхнього проведення, статусу позивача в цих змаганнях і підстави, на якій позивач брав у них участь.

Суд вирішив, що доводи Онищенка про порушення вимог під час реєстрації його кандидатом не були підтверджені. Тому Суд констатував відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Нагадаємо, нардеп Олександр Онищенко, який втік з України, заявив, що має намір повернутися і взяти участь у дострокових парламентських виборах по 93-му округу в Київській області.

15 червня ЦВК відмовила Онищенку у реєстрації кандидатом в нардепи, оскільки протягом останніх 5 років він не проживав в Україні.