Кілька десятків учасників мітингу кидали каміння та фаєри в правоохоронців

Грецію охопили акції протесту через заходи жорсткої економії в обмін на нові кредити. У центрі Афін поліція особливого призначення застосувала сльозогінний газ проти протестувальників, повідомляє The Associated Press.

За даними агентства, кілька десятків учасників мітингу кидали каміння та фаєри в правоохоронців біля стін парламенту. Крім того, заблокували вхід в будівлю Міністерства фінансів.

Цього дня у столиці Греції також пройшла мирна хода, участь в якій взяли близько 12 тисяч осіб. А грецькі робітники по всій країні вийшли на загальнонаціональний страйк.

Нагадаємо, у четвер у грецькому парламенті мало відбутися голосування стосовно посилення заходів економії, які передбачають зменшення пенсій та підвищення податків.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на початку травня після піврічних перемовин Афіни та представники іноземних кредиторів нарешті дійшли згоди щодо пакету реформ, які відкривають для Греції шлях до отримання нових кредитів.

Угода передбачає запровадження нових заходів жорсткої економії. Зокрема, містить зміну трудового законодавства, зміни у царині енергетики, скорочення пенсій та підвищення податків.

Перемовини тривали з жовтня й затягнулися на півроку через розбіжності між Європейським Союзом та Міжнародним валютним фондом щодо фінансових показників. Тепер Греція повинна законодавчо схвалити нові заходи, перш ніж міністри фінансів єврозони схвалять виділення кредитів.

Нагадаємо, у липні Греція має виплатити близько 7 млрд. євро в рамках погашення заборгованості.

Голова МВФ Крістін Лаґард раніше заявила, що Фонд братиме участь у реалізації програми фінансової допомоги Греції лише за умови, що борг країни буде стійким та його реструктуризують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ