В Алжирі не знайшлося охочих податися у президенти

Після антиурядових протестів в Алжирі призначили позачергові вибори президента. Однак виявилося, що ніхто не хоче очолювати країну: жоден із кандидатів не зареєстрував заяву у встановлений термін – до 25 травня. Про це пише Aljazeera.

У зв’язку з цим, вибори, імовірно, перенесуть.

Потенційних кандидатів було понад 70. Вони взяли відповідні форми бланків, але Конституційна рада країни так і не отримала жодних заповнених документів.

Позачергові вибори мали відбутись 4 липня. Їм передували масштабні антиурядові протести. Так, першого березня 2019 року тисячі людей вийшли на протести через оголошення тодішнього 82-річного президента Абделазіза Бутефліки свого наміру вп’яте балотуватися на цю посаду. 8 березня в антиурядовій маніфестації проти Бутефліки взяли участь понад мільйон людей.

Бутефліка очолював країну з 1999 року. 2013-го він переніс інсульт і з того часу рідко з’являвся на людях та жодного разу не виголошував тривалих промов. 2016 року в Алжирі була проведена конституційна реформа, яка відновила обмеження президентських повноважень двома термінами по 5 років. Тобто, спроба залишитися на посту президента з боку Бутефліки була неконституційна в принципі.

Лише третього квітня цього року він оголосив про відставку.

Читайте: Дострокові вибори: ЦВК може не встигнути надрукувати бюлетені