АП: розмови Порошенка з Путіним були лише про ситуацію на Донбасі

Заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв в ефірі Громадського запевнив, що президент Порошенко двічі з початку року телефонував президентові РФ Путіну, щоб обговорити ситуацію на Донбасі.

За словами заступника глави АП, темою першої розмови було загострення ситуації навколо Авдіївки, коли місто опинилося на межі гуманітарної кризи.

«Тоді був апогей кризі в Авдіївці, і телефонний дзвінок був пов’язаний з тим, щоб припинити стріляти і дозволити відновити життєво важливу інфраструктуру у цьому районі», – запевнив Єлісєєв.

Другий дзвінок, як він підкреслив, був пов’язаний із обміном заручників, які перебувають у бойовиків, а також передачі Україні політв’язнів, які утримуються у російських тюрмах.

«Щодо політв’язнів, то президент називав конкретні всім відомі прізвища, для того, щоб ще раз привернути увагу до важливості цього питання, що це питання знаходиться на контролі у президента, і ми цих людей ніколи не забудемо», – наголосив високопосадовець.

Крім того, він заявив, що переговори про обмін заручниками тривають, однак відмовився називати будь які деталі, вказавши, що такі перемовини «люблять тишу».

При цьому представник АП зауважив, що ці розмови були чітко скоординовані з партнерами України у «нормандському форматі» – Німеччиною та Францією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ