Пластик
Програму запустять у Новому Південному Уельсі з липня 2017 року

Піклування про довкілля: 10-центовий податок на напої в пластикових пляшках запроваджують в Австралії. Творці проекту вважають, що за таких умов жителі країни менше смітитимуть і більше дбатимуть про екологію, пише fainaidea.com.

Зазначається, якщо тару повертатимуть до магазину, або в пункт збору, то гроші повернуть власнику. Споживач повертатиме свої кошти через магазини і місця збору пластику, а школи і громадські установи матимуть спеціальні короби для збору коштів.

Прем’єр Нового Південного Уельсу вважає, що програма (її запустять у липні 2017 року) знизить пластикове забруднення на 40% до 2020 року. Подібна програма вже працює в Південній Австралії, де на пластикових пляшках зібрали 60 мільйонів доларів.

Проти даного проекту вже виступили популярні виробники газованих напоїв: Кока-Кола, Швепс та інші. Вони стверджують, що ініціатива провальна і приносить тільки 33 % тари для вторинної сировини.

Своєю чергою, в уряді переконані, що ця система може залучити 500 млн. доларів інвестицій і збереже 128 млн. доларів бюджетних грошей. Окрім того, тут же відкриється 3500 робочих місць. Більшу частину отриманих таким чином коштів витрачатимуть на збір сміття, його переробку та на покращення екології.

Подібна система працює в багатьох європейських країнах і якщо все пройде вдало, то досвід Нового Південного Уельсу перейме і решта Австралії.

Читайте: В Індонезії навчилися робити бензин із пластику