Імена підозрюваних у відомстві не називають, однак відомо, що серед них є громадяни України

Антикорупційна прокуратура Австрії розслідує кримінальну справу за підозрою у відмиванні коштів через приватний Meinl Bank, який спеціалізується переважно на управлінні активами та фондовому менеджменті. Слідство ведеться проти 30 фізичних осіб і одного об’єднання. Відомо, що серед підозрюваних є і українці. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Правоохоронці розслідують зникнення грошей з кореспондентських рахунків українських банків в Австрії. За даними Фонду гарантування вкладів, з кореспондентських рахунків в Meinl Bank було незаконно виведено 385 мільйонів доларів і 75 мільйонів євро у 2014-2015 роках.

Через Meinl Bank вивели $38 мільйонів з «Південкомбанку», $40 мільйонів з «Терра Банку», $39,5 мільйонів з «ВіЕйБі Банку», 62 мільйони євро з «Міського комерційного банку» і $44 мільйони з банку «Київська Русь».

Схема виведення грошей виглядала наступним чином: банк в Австрії за вказівкою власника українського банку видає кредити підконтрольним українцеві офшорним компаніям. Порукою цих кредитів стають кошти на кореспондентських рахунках українського банку в іноземному банку, що дає кредит, наприклад, Meinl Bank.

Зрештою, кредит не повертається і «гарантійні» кошти з коррахунку перераховуються інший офшорній компанії в рахунок погашення позики. Такого роду операції на банківському жаргоні називаються «операції back-to-back». Вони не є незаконними, однак часто їх використовують для відмивання коштів.

Крім Австрії, розслідування за підозрою у відмиванні коштів українськими банками здійснюються і у Ліхтенштейні, підтвердив генеральний прокурор цієї країни.

Гроші виводилися, за даними Фонду гарантування вкладів, через Bank Frick and Co. Зокрема, $25 мільйонів з банку «Національний кредит», $59 мільйонів з банку «Фінанси та Кредит» і $115 мільйонів з «Дельта Банку».

У Фонді гарантування вкладів повідомили, що впродовж 2014-2015 років за допомогою такої «схеми» з українських банків було виведено загалом $846 мільйонів і 75 мільйонів євро. До списання грошей у такий спосіб напередодні введення тимчасової адміністрації вдалися власники 14 українських банків.