Соботка пропонує запровадити штрафи в 5 тисяч євро та позбавляти австрійського громадянства

Після референдуму в Туреччині, який значно розширив повноваження президента країни і де активно голосували австрійські турки, міністр внутрішніх справ Австрії Вольфґанґ Соботка поставив питання руба щодо подвійного громадянства. Про це пише Європейська правда.

Зокрема, він пропонує визначити подвійне громадянство адміністративним правопорушенням, а також запровадити штрафи в п’ять тисяч євро і позбавляти австрійського громадянства тих, хто порушуватиме правила.

«Ми більше не можемо миритися, що деякі люди нахабно ігнорують наші правила і незаконно мають два громадянства», – сказав Соботка.

Подвійне громадянство в Австрії дозволяється лише в окремих випадках, його надають таким відомим особам як, наприклад, Арнольду Шварценеґґеру.

Згідно з офіційними даними австрійської влади, 273 тисяч людей з турецьким корінням живуть в альпійській республіці. Причому близько двох третин з них мають австрійське громадянство. Скільки із них також мають турецький паспорт, точно невідомо. Згідно з оцінками, їх близько 10 тисяч.

Нагадаємо, громадяни Туреччини у Європі переважною більшістю голосів підтримали на референдумі поправки до конституції, які передбачають розширення повноважень президента. В Австрії, влада якої також гостро критикувала дії офіційної Анкари, зміни до конституції підтримали 73% виборців.

Австрійські лідери заявили, що Євросоюз має припинити переговори про вступ Туреччини після того, як президент Реджеп Ердоґан виграв референдум про посилення своїх повноважень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ