Донецькі окупанти вирішили знести пам'ятники жертвам Голодомору
Донецькі окупанти вирішили знести пам’ятники жертвам Голодомору

Окупаційна влада непідконтрольної Україні частини Донецької області вирішила знести пам’ятники та пам’ятні знаки на честь жертв політичних репресій і Голодомору в місті Сніжному. Відповідне рішення було ухвалено на одному з останні засідань «народної ради ДНР», передає newsru.ua.

Документ презентував «депутат» Валерій Скороходов. За його словами, пам’ятники необхідно знести, оскільки встановлення не було узгоджене з громадою, а також «для відновлення історичної справедливості». За це рішення «депутати» проголосували практично одноголосно, жоден з них не виступив проти. Раніше бойовики в Донецьку демонтували барельєф українському поету Василю Стусу, який був розміщений на будівлі філфаку Донецького національного університету.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у центрі Вашинґтона, неподалік від Капітолію, встановили пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Як відомо, Голодомор 1932–1933 років – акт геноциду українського народу, вчинений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української РСР та на Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Злочин спричинений свідомими та цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу та Української РСР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ