Пам’ятник жертвам комунізму обійшовся Естонії в 6 млн євро

23 серпня, у загальноєвропейський День пам’яті жертв тоталітарних режимів, у Таллінні відбулося урочисте відкриття пам’ятника жертвам комунізму в Естонії, на будівництво якого надали близько 6 млн євро. Про це повідомляє ERR.

«Цей меморіал уже давно чекали, оскільки за 27 років незалежності Естонії не було жодного великого монумента або меморіалу жертвам радянської влади», – підкреслив представник Інституту історичної пам’яті Естонії.

Згідно з різними підрахунками, понад 75 тисяч мешканців Естонії різних національностей постраждали від комуністичного режиму.

Частиною меморіалу є і пам’ятник офіцерам Естонії, які стали жертвами комуністичного терору.

На відкриття меморіалу запросили понад 500 репресованих і їхніх близьких, а також керівництво держави на чолі з президентом Керсті Кальюлайд.

Меморіал складається з двох частин: «Шлях» і «Домашній сад». На стінах «Шляху» розташовані плити з іменами понад 22 тис. людей, життя більшості з яких перервалися далеко від батьківщини, і чиї місця поховання здебільшого не відомі. На внутрішній території меморіалу розташована частина «Домашній сад», що символізує надії, спогади і тугу за домом.

Читайте: Куба відмовилась від ідеї будувати комунізм