На фабриці працювали дві сотні комп’ютерів

Слідчі Святошинського управління поліції та СБУ в басейні інституту електрозварювання імені Патона, що не працював, виявили підпільну фабрику Bitcoin, на якій «майнили» (видобували) криптовалюту. Про це йдеться в ухвалі Святошинського районного суду Києва.

У ході досудового розслідування було встановлено, що декілька осіб за попередньою змовою вирішили здійснити підробку банківських документів. За сприяння посадових осіб на закритому об’єкті інституту вони розмістили 200 так званих «майнерів» без укладення будь-яких правових договорів.

Здобуту криптовалюту вони збиралися використовувати як засіб платежу, обмінюючи її на електронні гроші офіційних платіжних систем шляхом підроблення електронних платіжних доручень та інших банківських документів.

Суд визнав цю діяльність незаконною через те, що випуск та обіг Bitcoin на території України заборонений, та дав дозвіл на вилучення обладнання.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, кілька груп австралійського парламенту наполягають на визнанні біткойна офіційною валютою. Для просування цієї ідеї вони створили групу «Парламентських друзів блокчейна».

Нагадаємо, український Нацбанк також розглядає можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій.

Зокрема, у рамках заходів проекту Cashless еconomy аналізують можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної та гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни та розв’язати проблеми у царині безготівкового обігу коштів в Україні.

Нині НБУ працює над можливістю створення такого програмно-технологічного рішення. У регуляторі вважають, що реалізація цього проекту дасть змогу побудувати загальнодержавну, прозору та високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальними транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника іншому.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ