МЗС та посольство України засуджують будь-які спроби просування фейкових «республік» в Італії

У місті Верона в Італії 9 лютого оголосили про відкриття так званого «представництва «ДНР». У зв’язку з цим Україна направила ноту в МЗС Італії. Про це повідомляє у Facebook прес-служба посольства України в Римі.

Зазначається, що Україна направила вербальну ноту в МЗС Італії, запити в префектуру і квестури Верони, в яких висловлюється протест проти антиукраїнських провокацій після того, як було оголошено про відкриття 9 лютого так званого «представництва «ДНР» у Вероні.

«Посольство України рішуче засуджує будь-які спроби просування і підтримки в Італії терористичних угруповань – фейкових «республік» на території українського Донбасу, що є неприйнятним не лише для країни-члена ЄС, а й для будь-якого суспільства, яке розділяє демократичні цінності і базові правила сучасного світового порядку», –наголошують у посольстві.

До таких дій в диппредставництві включили і останню антиукраїнську провокацію місцевих проросійських сил в італійському місті Верона.

«Посольством та МЗС України в зв’язку з цим проводяться заходи політико-дипломатичного реагування: відправлені відповідна вербальна нота в МЗС Італії, запити в префектуру і квестури Верони, в яких висловлюється протест проти антиукраїнських провокацій, спрямованих на підрив загальноєвропейської позиції на підтримку територіальної цілісності Української держави, з’ясовується юридичний статус цього »представництва»», – доповіли в посольстві.

За даними МЗС, відкриття «представництва» викликало обурення не тільки української громади Італії, але і «багатьох італійських друзів України, які висловлюють підтримку нашій державі».

«На жаль, і в Італії є свої політичні маргінали, які, очевидно, готові і надалі підвищувати рівень провокацій. Втім, ми переконані, що згадані протиправні дії окремих представників місцевого веронського політичного осередку не будуть здатні поставити під сумнів тверду позицію Італійського Уряду на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України», – наголосили в посольстві.

ОФІЦІЙНИЙ КОМЕНТАР ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В ІТАЛІЇ ЩОДО ОСТАННІХ АНТИУКРАЇНСЬКИХ ПРОВОКАЦІЙ У МІСТІ ВЕРОНАПосольство…

Gepostet von Посольство України в Італії/ Ambasciata d'Ucraina in Italia am Montag, 11. Februar 2019

Раніше прокуратура у французькому місті Екс-ан-Прованс подала в суд на організацію, яка називає себе «офіційним представництвом «ДНР» у Франції, і вимагає її розпуску. У французькому МЗС наголосили, що не визнають офіційно цю організацію, а її діяльність назвали нелегальною.