Ізраїльська опозиція назвала ухвалений документ «расистським»

Кнесет Ізраїлю ухвалив закон про національний характер держави Ізраїль – це перший подібний документ в історії країни. Опозиція вже назвала його «расистським». Про це інофрмує Німецька хвиля.

За ухвалення документа 19 липня віддали свої голоси 62 парламентарі, 55 членів парламенту висловилися проти.

Ухвалення законодавчого акта привітав прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

«Це – визначна мить у історії держави Ізраїль», – наголосив він.

Визначальним у цьому законі є те, що у документі декларується статус Ізраїлю як «національної держави єврейського народу», де євреї мають «виняткове право на національне самовизначення». Також в ухваленому законі наголошується, що держава Ізраїль розглядає подальший розвиток та розбудову єврейських поселень як «національну цінність» та робитиме все задля того, щоби «заохочувати» та «підтримувати» їх.

Держава гарантує збереження зв’язку між Ізраїлем і єврейським народом в діаспорі, а також збереження культурної, релігійної та історичної спадщини єврейського народу в інших країнах.

Відповідно до ухваленого закону, єврейський та григоріанський календарі отримають рівний статус офіційних.

Шаббат і єврейські свята проголошуються офіційними днями відпочинку в країні. При цьому неєвреям дозволяється використовувати інший день для відпочинку.

Водночас, згідно з нормами ухваленого закону, арабська мова втрачає дотеперішній рівноправний статус з івритом, отримавши натомість спеціальний статус.

В Ізраїлі араби становлять близько 18 відсотків 9-мільйонного населення. Ухвалений закон викликав різку критику з боку ізраїльської опозиції, котра вважає його расистським.