A sculpture of a double-headed eagle, a national symbol of Russia, is seen in front of a Russian national flag flying at half-mast on the roof of the State Hermitage Museum in St. Petersburg, Russia November 1, 2015. An Airbus A321, operated by Russian airline Kogalymavia under the brand name Metrojet, carrying 224 passengers crashed into a mountainous area of Egypt's Sinai peninsula on Saturday shortly after losing radar contact near cruising altitude, killing all aboard. Russian President Vladimir Putin declared a day of national mourning for Sunday. REUTERS/Peter Kovalev
В РФ скорочуватимуть бюджетні витрати

Росія суттєво скорочуватиме витрати бюджету. Причина полягає у тому, що падіння нафтових цін створює ризики для виконання кошторису, який розрахований на вартість «чорного золота», майже вдвічі вищою за поточні котирування.

Про це сказав російський прем’єр Дмітрій Медведєв на нараді, присвяченій виконанню бюджету на 2016 рік, передає Reuters.

«Цифри, закладені в бюджет, здаються зараз вже якимись позамежними. Драматичний рух нафтових котирувань, який ми бачимо в останні тижні, створює досить серйозні ризики для виконання бюджету», — сказав голова російського уряду.

Світові ціни на нафту перебувають на мінімумах з 2004 року. Індикативний для Росії сорт Urals коштує близько 27 дол. за барель, водночас бюджет на 2016 рік пораховано, виходячи із середньорічної ціни на нафту 50 дол. за барель.

Російська влада змушена скорочувати витрати, щоби збалансувати бюджет, дефіцит якого за вказівкою президента РФ Владіміра Путіна не має перевищити 3 відсотки у 2016 році.

«Потрібно скорегувати видаткову частину бюджету, привівши її у відповідність з очікуваними доходами… Будемо дивитися, які витрати потрібно скоротити, причому тепер вже суттєво скоротити», — сказав Медведєв.

Читайте: Московська біржа зафіксувала рекордний обвал рубля

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Росії починаються соціальні протести. Першими вдалися до активних дій пенсіонери. Зокрема, 15 січня у Сочі люди літнього віку перекрили головну вулицю й вимагали повернути пільговий проїзд у міському транспорті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ