Гривня знову може суттєво впасти в ціні

Формування значних обсягів ліквідності в банківській системі і на рахунках уряду можуть загрожувати стабільності гривні. Про це йдеться у висновку ради Національного банку України, передає Сегодня.

Згідно з висновком регулятора, ліквідність банківської системи перебуває на безпрецедентно високому рівні. При цьому банки вкладають гроші в депозитні сертифікати Нацбанку і державні цінні папери. Таким чином загальний Обсяг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в обігу наближається до розміру депозитного портфеля банків.

Водночас Кабінет Міністрів накопичив найвищі залишки коштів на казначейському рахунку в НБУ. Крім того, продовжують розміщувати на депозитах банків кошти місцевих бюджетів.

«Такі обсяги ліквідності свідчать про формування «монетарного навісу», який сконцентрований в банківській системі і державному секторі. З огляду на стан грошово-кредитного ринку, витрачання коштів урядом протягом короткого періоду часу, як це традиційно відбувалося в кінці року, може мати більш істотні ризики стабільності грошової одиниці України ніж в попередні роки», – йдеться у документі.

Якщо тенденція до зростання обсягів кредитування збережеться, може відбутися збільшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу і відтік іноземної валюти з України. Це, відповідно, може створити ризики для стабільності гривні.

Читайте: Експерт прогнозує суттєвє зростання цін і девальвацію гривні