За словами Рожкової, колишні власники вивели з фінустанови 16 мільярдів гривень за вихідні

Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова розповіла подробиці того, як колишні власники і менеджмент нині націоналізованого «ПриватБанку» вивели з установи 16 мільярдів гривень. Про це пише Економічна правда.

Вона уточнила, що сталося це не за одну ніч з 18 на 19 грудня, як раніше повідомляла очільниця НБУ Валерія Гонтарєва, а за вихідні.

«Ми називаємо це «операції в ніч з п’ятниці на понеділок». Треба розуміти, що ці гроші не виводилися за один день. Це цілий процес», –  повідомила Рожкова.

За її словами, 16 мільярдів гривень перебували на балансі банку, 12 мільярдів з цих коштів значилися, як гроші на коррахунках в латвійській дочці та у кіпрській філії.

«Там вони були записані, як покриття за акредитивами, випущеними деякими відомими міжнародними компаніями на користь клієнтів, пов’язаних з колишніми власниками «Привату».

Зобов’язання повинні були закінчитися в січні-лютому 2017 року, але в ніч перед націоналізацією банк ініціював дострокове списання грошового покриття зі своїх коррахунків на користь компаній, що випустили акредитиви.

Таким чином, де-юре гроші були трансформовані у дебіторську заборгованість, але де-факто їх вивели задовго до офіційного списання.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року на позачерговому засіданні уряд ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку». За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, держава стала власником 100% фінустанови.

Читайте: На порятунок «ПриватБанку» пішла п’ята частина Держбюджету-2016

БЕЗ КОМЕНТАРІВ