На нові банкноти також нанесені невидимі оку захисні знаки, які може розпізнати тільки машина

28 травня у країнах єврозони вводяться в обіг нові банкноти в 100 і 200 євро. У нових банкнотах використовують нові та інноваційні функції безпеки. Про це пише Європейська правда.

«У верхній частині сріблястої смуги на голограмі зображені маленькі символи €, які переміщаються навколо числа і стають більш чіткими при прямому освітленні. Срібляста смуга також містить портрет Європи, архітектурний мотив і великий символ €. Нові банкноти також мають збільшений смарагдовий номер. Хоча саме смарагдове число присутнє на всіх інших банкнотах серії Europa, ця поліпшена версія також показує символи € всередині цифр», –йдеться в повідомленні Європейського центробанку.

Нові банкноти 100 і 200 євро відрізняються за розміром від старих банкнот. Обидві купюри тепер мають таку ж ширину, що і банкнота в 50 євро. Однак їх довжина залишається незмінною – чим довша банкнота, тим вище значення.

«Оскільки банкноти 50, 100 і 200 тепер однакові завширшки, їх легше обробляти машинами. Вони також будуть краще поміщатися в гаманці людей і прослужать довше, оскільки будуть менше зношуватися», – пояснили в ЄЦБ.

На нові банкноти також нанесені невидимі оку захисні знаки, які може розпізнати тільки машина.

Старими банкнотами також можна користуватися до їхнього природного виведення з обігу.

Нагадаємо, купюру в 500 євро більше не випускатимуть. З’ясувалось, що купюри саме такого високого номіналу найчастіше використовуються в операціях, пов’язаних з відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків та фінансуванням тероризму.