14 травня 2018 року український політв’язень Олег Сенцов оголосив голодування

Українського режисера, політв’язня Олега Сенцова можуть звільнити в обмін на видачу Москві росіян Віктора Бута, Констанітіна Ярошенка, засуджених у США за різними статтями, а також громадянки РФ Марії Бутиної, яка перебуває там під арештом. Про це пише Новая газета з посиланням на джерело, близьке до переговорів з обміну полоненими між Росією та Україною.

«Головною умовою для повернення Олега Сенцова на територію України є видача Росії її громадян, засуджених у США: Віктора Бута і Константіна Ярошенка, а також Марії Бутіної, яка перебуває під арештом», – сказав співрозмовник видання.

За його словами, Москва готова обговорювати таку «гуманітарну акцію» безпосередньо із США, не включаючи Україну до переговорів.

Водночас офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що «не в курсі» можливого обміну Сенцова на Буту, Ярошенка і Бутіну.

Адвокат режисера Дмитро Дінзе повідомив, що також нічого не знає про цю схему, але вважає її «робочою».

Правозахисник Михайло Чаплига, який працював у прес-службі українського омбудсмена, вважає, що обмін Сенцова на трьох росіян «теоретично можливий».

«Це правдоподібний сценарій. Схожий прецедент, коли Київ ніби не був стороною переговорів, вже був у 2017 році між Росією і Туреччиною. Тоді Москва видала Анкарі кримськотатарських активістів Чийгоза і Умерова, а Анкара відпустила двох росіян, звинувачених у шпигунстві», – нагадав Чаплига.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова незаконно засудили в РФ до 20 років колонії. 14 травня 2018 року він оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення усіх українців-політв’язнів Кремля.