Художник Олександр Ройтбурд розкритикував одеську за владу

Після скандального голосування місцевої міськради про повернення старих назв вулиць пішли розмови про те, що в Одесі особлива ностальгія за СРСР. Але це не так. У цьому запевнив художник Олександр Ройтбурд у статті для НВ.

«Хоча я і не був фанатом нових назв вулиць, запропонованих командою Саакашвілі, у мене були до них критичні зауваження. І вважаю, що можна було придумати і краще. Але те, що одеська міськрада повернула старі назви, проголосувавши за повернення в совок – це огидно», – підкреслив художник.

«Дорогі депутати міськради Одеса, ви так переживаєте, що ще не зовсім добили місто? Ви хочете прокласти дорогу російській весні-2? Ви хочете реваншу Куликового поля? Хочете бачити Одесу в сірій зоні типу д/лнр з бомжами і гопниками при владі? Із портом та аеропортом, що потрапляють під санкції? З блокадою і відключенням електрики? Не треба включати видимість патріотизму, просто подумайте, що тоді залишиться від економіки».

Крім того, зауважив він, почалися розмови, ніби в Одесі якісь люди, що особливо ностальгують за СРСР.

«Так, в Одесі багато «вати», в Одесі багато абсолютно байдужих обивателів, в Одесі багато людей, які досі дивляться російське телебачення через супутник або навіть по кабельному. Але вони перебувають під впливом російської пропаганди», – запевнив митець.

За його словами, українська контрпропаганда набагато менш професійна і ефективна з цілої низки причин. Насамперед, ідеться про непрофесіоналізм і невміння прорахувати більше ніж на один крок.

«Можу сказати точно: у одеситів немає ніякої особливої любові до радянського минулого. Ностальгія по совку є і в Києві, не меншою мірою. І навіть в якихось карпатських селах. На тлі зубожіння і незахищеності є ідеалізація совка, де всім був гарантований якийсь стабільний мінімум», – резюмував художник.

Читайте: Мер Одеси Труханов має російський паспорт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ