Канал надходження наркотиків був налагоджений через  західний кордон України

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції викрили в Одесі діяльність злочинної групи, яка збувала кокаїн. Про це інформує прес-служба НПУ.

Внаслідок проведення спецоперації головних фігурантів наркоугрупування затримали. За ними стежили з січня 2019 року.

За даними поліції, оганізатором злочинного угрупування є 42-річний уродженець Закарпатської області, який наразі мешкає в Одесі. Він координував дії учасників групи, займався доставкою наркотовару та відповідав за його зберігання. Його найближчі спільники, які безпосередньо збували кокаїн клієнтам – теж жителі Одеси, 43 та 50 років. При подальшому документуванні правоохоронці встановили ще два десятки причетних до наркокартелю осіб, які проживають у Києві та Закарпатській області.

Оперативники встановили, що канал надходження наркотиків був налагоджений через  західний кордон України. А вже з Ужгорода наркотики переміщали до Києва, Львова та Одеси. За один грам товару клієнти сплачували дилерам 100-150 доларів США.  Працівники внутрішньої безпеки НПУ провели оперативні закупівлі кокаїну на суму понад 100 тисяч гривень.

Під час спецоперації правоохоронці провели 16 обшуків на території Одеси, Києва та Закарпатської області за місцями проживання фігурантів групи та у їхніх автомобілях.

В результаті правоохоронці вилучили чималу кількість готівки, отриману від злочинного прибутку: 13 тисяч доларів США, 12 тисяч євро, 14,5 тисяч гривень, ювелірні прикраси, більше 4 тисяч фальшивих доларів. А також різного роду зброю, набої, вибухові пристрої та речовини, 2 автомобілі BMW X5,  TOYOTA RAV-4 – «двійник», оргтехніку та мобільні телефони, фальшиві та справжні документи, а також кокаїн.

Лідеру наркоугрупування та двом його найближчим спільникам вже оголошені підозри за ч.2 ст.307 Кримінального кодексу, їх помістили до ізолятора тимчасового тримання.

До суду подали клопотання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Дилерам загрожує позбавлення волі на термін до 10 років з конфіскацією майна.