11 грудня суд поновив на посаді голови ДФС Романа Насірова та наказав виплатити йому компенсацію у 184 тис. грн

Звільнення Романа Насірова з посади голови Державної фіскальної служби було безпідставним і відбувалося з порушенням процедури. Про це заявила суддя Окружного адміністративного суду Києва Наталія Клименчук. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Зазначається, що рішення про звільнення Насірова ґрунтувалося виключно на його можливому подвійному громадянстві. Сам екс-чиновник стверджував, що цей факт не відповідає дійсності.

Суд встановив, що єдиним документом, який нібито підтверджує подвійне громадянство, є лист міністру фінансів України від посольства Великої Британії.

«Варто зазначити, що такий лист сам по собі викликає сумнів, оскільки, хоч його відправником і вказане посольство Великої Британії, він не підписаний уповноваженим послом», – заявила суддя.

При цьому українська влада отримали лист пізніше, ніє заявила про друге громадянство.

«Крім того, підставою задоволення позову послужило пряме порушення порядку ухвалення рішення про звільнення», – пояснили в суді.

Згідно з процедурою, прем’єр-міністр повинен внести відповідне подання. Як встановив суд, Володимир Гройсман цього не робив.

Читайте: Скандальний Насіров планує боротися з контрабандою та йти у президенти

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 грудня Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та наказав виплатити йому компенсацію у 184 тисячі гривень. Уряд планує оскаржувати це рішення.

Нагадаємо, у січні уряд звільнив главу ДФС Романа Насірова, якого суд відсторонив від посади ще у 2017 році. Сам екс-чиновник обурився, що не зміг виступити на засіданні уряду і пообіцяв довести неправомірність рішення.

Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.

10 листопада 2017 року відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим чиновник завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень.