Через невеликий розмір могили експерти припустили, що це було похованням дитини

В анексованому Криму на центральному пляжі Євпаторії випадковий перехожий виявив доісторичну кам’яну могилу, яка, ймовірно, була похованням дитини. Про це повідомили на сайті адміністрації Євпаторії.

«Випадковий перехожий побачив на піску край великої кам’яної плити. Він зацікавився знахідкою і повідомив про неї в Євпаторійський краєзнавчий музей. Працівники музею обстежили рукотворний кам’яний ящик довжиною один метр двадцять сантиметрів», – ідеться в повідомленні.

На думку фахівців, могила була зроблена до часів Керкинітіди – старогрецького міста, яке існувало з середини VI століття до н. е. на заході Кримського півострова на місці нинішньої Євпаторії. Приблизний вік знахідки – кінець IV-початок III століття до нашої ери, і, незважаючи на це, вона прекрасно збереглася.

У кам’яному ящику були знайдені залишки поховального інвентарю: астрагали (гральні кістки), дві посудини і маленька монета.

Невеликий розмір могили дав підстави вченим припускати, що це було поховання дитини.

Незвичайність знахідки в тому, що в цьому районі раніше не виявляли нічого подібного. Більше двох тисячоліть тому берег моря був набагато далі, ніж зараз, тому можливо, щось залишилося під водою.

Читайте: У Євпаторії з пляжників деруть гроші за… захист від медуз