Бойовики перестали відкачувати воду з шахт – регіону загрожує екологічна катастрофа

В окупованому російськими найманцями Донецьку затоплює водою перший поверх найбільшого в місті торговельного центру «Північний», який був побудований до Євро-2012. Відео у Facebook оприлюднив політик Єгор Фірсов.

За його словами, Донецьк затоплює ґрунтовими водами, оскільки після захоплення регіону проросійськими бойовиками з шахт перестали відкачувати воду.

«Коли я опублікував статтю, щодо можливої екологічної катастрофи на Донбасі, спричинену тим, що бойовики перестали відкачувати воду з шахт, і Донецьк поступово буде затоплюватись – мені мало хто вірив. Мовляв, не нагнітай! І так проблем багато. Ну ось, можете подивитись на це свіже відео, як вода з шахт вже затоплює підвали в Донецьку», – зауважив Фірсов.

Ґрунтові води підтопили ТЦ «Північний» / Скріншот відео
Скріншот відео

Автор відео стверждує, що ТЦ дійсно затопило.

«Перший поверх повністю під водою. Це все вода, біля ескалатора йде, повністю затоплено. Цікаво навіть, яка там глибина», – каже він.

Ще минулого року в блозі на Українській правді Єгор Фірсов попереджав, що окупованому Донбасу загрожує екологічна катастрофа через масове затоплення шахт, яке відбувається після зупинки насосів, що відкачують ґрунтові води.

«Наслідки затоплення можуть бути катастрофічними для регіону: масове забруднення питної води, просідання ґрунту, внаслідок чого буде зруйнована інфраструктура», – попереджав політик.

На сьогодні водовідлив не працює практично на всій території від Горлівки до Єнакієвого, в районі Первомайська, частково – в містах Донецьк, Макіївка, Шахтарськ, Торецьк. Понад 35 шахт регіону затоплюються або вже повністю затоплені і не підлягають подальшій експлуатації. Частина пошкоджених або зупинених шахт на Донбасі були демонтовані.

Особливу загрозу становить підтоплення тих шахт, які використовувалися як сховища відходів. Така небезпека існує насамперед для шахт «Олександр-Захід», «Вуглегірська» та «імені Калініна.

На думку Фірсова, до даної проблеми необхідно привернути увагу міжнародних інстанцій та подати позов до суду проти Росії, яка несе відповідальність за окупований Донбас.