Visa і MasterCard заявили про припинення своєї роботи в Криму в грудні 2015 року

«Генбанк», який перебуває під санкціями Євросоюзу і США та був останнім банком в окупованому Криму, який обслуговував міжнародні платіжні картки, з 14 серпня заблокував всі карти міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard. Про це повідомляє Російська служба ВВС.

«Генбанк» не буде більше обслуговувати карти Visa і MasterCard, в тому числі й ті, у яких ще не закінчився термін придатності. За цими картками не будуть проводитись жодні операції. Клієнтам банку пропонують замінити їх на карту платіжної системи «Мір». Її оператором є «Національна система платіжних карт» (НСПК), що належить російському Центробанку.

Також видання зазначає, що «Генбанк» перейшов на карти «Мір» з січня. Клієнтам кілька разів розсилали повідомлення із запрошенням про отримання карти.

«Це вже останнє попередження для тих клієнтів, хто не встиг звернутися з тих чи інших причин», – сказав фахівець колл-центру «Генбанку».

Скільки карт вже перевипустили, він сказати відмовився.

До 2017 року крім «Генбанку» карти міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard випускав ще і банк «Рубльов». Але в червні цього року Центробанк відкликав у нього ліцензію.

Як відомо, Visa і MasterCard заявили про припинення своєї роботи в Криму в грудні 2015 року. Таке рішення було ухвалено через санкції США, які забороняють американським компаніям надавати послуги компаніям, розташованим на території окупованого Криму.

Однак, попри санкції, кримські банки могли обслуговувати картки міжнародних систем завдяки їхньому запасу, який був випущений до санкцій, і завдяки створеній в Росії НСПК. Ця система дозволяє безперебійно обслуговувати карти банків, що перебувають під санкціями.