ООН: для стійкого зростання економіки слід протягом 15 років як мінімум подвоїти реальний ВВП

Україна повинна протягом наступних 15 років як мінімум подвоїти реальний ВВП, а також довести зайнятість працездатного населення до 70% для досягнення стійкого економічного зростання, який відповідає цілям розвитку Організації Об’єднаних Націй. Про це ідеться в національній доповіді ООН, підготованій Міністерством економічного розвитку і торгівлі – передає УНІАН.

«Певне пожвавлення економічної активності, яке спостерігалося у 2016 році, є незначним. Україна і надалі потребує системних інституціональних і глибоких структурних реформ, запуск масштабних технологічних перетворень. Пріоритетним завданням економічної політики, якої мав би підпорядковуватися все інше, є забезпечення протягом наступних 15 років реального зростання валового внутрішнього продукту мінімум удвічі з одночасним підвищенням рівня зайнятості населення працездатного віку до 70%», – ідеться у доповіді.

При цьому, згідно з документом, факторами досягнення цієї мети мають стати створення високотехнологічних конкурентоспроможних виробництв, збільшення внутрішнього попиту за рахунок доходів населення і інвестицій, підтримка експорту з високою доданою вартістю і реалізація інфраструктурних проектів, а також швидке нарощування продуктивності агропромислового комплексу.

Згідно з інформацією Мінекономрозвитку, валовий внутрішній продукт України в січні-червні 2017 року зріс на 2,5%. 2016 року ВВП України виріс на 2,3%.

Водночас, Міжнародний валютний фонд очікує зростання ВВП України 2017 року на 2%, в 2018 – на 3,2%, в 2019 – на 3,5%. Мінекономрозвитку прогнозує зростання ВВП у 2017 році на рівні 1,8%.

Крім того, зазначається, що, за словами прем’єра Володимира Гройсмана, Україна через агресію Росії втратила більше 16% ВВП.

Читайте: Заступника Лаврова призначили представником Росії в ООН

БЕЗ КОМЕНТАРІВ