Заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Стівен О’браєн

Заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Стівен О’Браєн заявив, що світ перебуває на межі наймасштабнішої гуманітарної кризи з часів створення Організації. Про це повідомляє Associated Press.  

Згідно з інформацією ООН, нині 20 мільйонам людей загрожує голод: це жителі Південного Судану, Сомалі, Нігерії та Ємену.

Стівен О’Браєн запевнив, що необхідно вжити термінових заходів, щоб ситуація не стала катастрофічною, а для цього треба відправити до цих країн гуманітарної допомоги на більш як 4,5 мільярда доларів.

В ООН стверджують, що гуманітарна криза загострилася у цих країнах через тривалі збройні конфлікти. Ситуацію у Південному Судані заступник генсека назвав найбільш критичною за всю історію країни. За інформацією Організації, там на межі життя і смерті перебувають 100 тис. людей.

Раніше в ЮНІСЕФ заявляли, що цього року майже 1,4 мільйона дітей в Ємені, Південному Судані, Сомалі та Нігерії можуть померти від наслідків хронічного недоїдання та голоду.

Експерти ООН підрахували, що близько 5 мільйонів жителів Африканського Рогу потребують допомоги.

Так, в Ємені майже півмільйона дітей у віці менше п’яти років страждають від серйозного недоїдання. За словами Стівена О’Брайєна, військовий конфлікт в Ємені загрожує стати причиною найбільшого за своїми масштабами голоду.

Крім того, в ООН заявили, що приблизно 75 тисяч дітей у Ніґерії можуть загинути від голоду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ