Кошти підуть на створення притулків для постраждалих від насильства, забезпечення послуг з охорони сексуального і репродуктивного здоров’я

Тисячі жінок і дівчаток, які проживають в зонах конфлікту на сході України, стали жертвами знущань, заявили у Фонді народонаселення ООН та підкреслили, що для продовження роботи в Україні необхідно зібрати 3,3 млн. доларів, пише Дзеркало тижня.

«Мобільні бригади ООН допомагають їм впоратися з фізичними і психологічними травмами, а також застосовують всі заходи для того, щоби запобігти подібним злодіянням. Однак через брак фінансування менш ніж через місяць постраждалі можуть позбутися соціально-психологічної та медичної допомоги», – наголошується в повідомленні Центру новин ООН.

«Висока концентрація військових і воєнізованих груп, потоки зброї, слабкість правоохоронних органів і безкарність злочинців – все це призвело до зростання небезпеки насильства щодо жінок і дівчат-підлітків», – кажуть в організації.

Зібрані кошти планується спрямувати також «для створення притулків для постраждалих від насильства, забезпечення доступу жінок і дівчаток-підлітків до послуг з охорони сексуального і репродуктивного здоров’я».