Під час засідань 1 і 3 березня говорили про те, що відбувається захоплення державних установ у Криму невідомими особами у камуфляжі

Радбез Організації Об’єднаних Націй вже наприкінці лютого 2014 року знав, що Росія анексує український півострів Крим. Про це під час засідання Оболонського суду 15 серпня сказав колишній представник України в ООН Юрій Сергеєв, де він виступає в якості свідка у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича, передає Еспресо.

«В останній день лютого (2014 року, – ред.) суспільству та Раді безпеки ООН вже було відомо, що в Україні, в Криму, здійснюється акт агресії», – сказав він.

За словами Сергеєва, він ініціював звернення до глави Ради безпеки ООН щодо скликання позачергового засідання. На наступний день засідання було призначено.

«Стенограми немає. Але те, що там відбувалося, можна дізнатися з наступних засідань 1 і 3 березня. На цих засіданнях говорили про те, що відбувається захоплення державних установ у Криму невідомими людьми у зеленій формі», – уточнив екс-посол.

Також він повідомив, що під заявою-зверненням до президента РФ Владіміра Путіна про введення військ в Україну був підпис Віктора Януковича. І саме цим документом Росія намагалася в ООН виправдати свою інтервенцію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ